Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Fire kompositioner. Alle sign. Ejler Bille. Fire litografier i farver. Bladstørrelse 52×40–63×45. Uindrammede. (4)
Misfarvninger. Håndteringsmærker. Én med to lapper papir monteret på papiret. Én med huller i papir.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
23 bud