2424/805
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
AJ”. Et par væglampetter af forkromet metal, justérbar skærm. Udført hos Louis Poulsen. L. 31. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afsklalninger. Overfladerust. Mindre buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud