1324/8660
Gardener Porcelainsfabrik
Russisk kop med underkop af porcelæn, dekoreret i guld og farver, hank i form af slanger. Gardener Porcelainsfabrik, 19. årh.s første halvdel. H. 13,5. Diam. underkop 17. (2).
Mindre aldersslitage, bl. a. slidt guld og afslag på fodrand.
Russisk tema-auktion, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
23 bud