2418/834
Et par armstole af teak. Armlæn, sæde og ryg betrukket med patineret kernelæder. Udført for Arte Sano, Colombia. 1960'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag