1513/1554
En samling blandet sølv, heraf fem dele kinesisk eksportsølv, bestående af pokal af Zee Wo og fire kuvertaskebægre af Luen Wo og Wai Kee. Kina og Europa, 20. årh. Vægt 712 gr. H. pokal 12,5 cm. Endvidere medfølger fire dele pletsølv. (9+4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fire dele med graveringer.
Varia, 26. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud