Kjell Nupen (f. Kristiansand 1955, d. sst. 2014)
“Meridian III”, 1999/2000. Sign. Kjell Nupen; sign., dateret samt med titel på bagsiden. Olie og mixed media på papir monteret på lærred. 77×58.
Proveniens: Galleri NB, Viborg.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017