1905/​1501

Kinesisk penselbæger af zitan med cylindrisk form. 20.årh. H. 16,5 cm.

Mindre slitage. Revne i bunden.

Varia, 31. januar 2019

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag