1905/1501
Kinesisk penselbæger af zitan med cylindrisk form. 20.årh. H. 16,5 cm.
Mindre slitage. Revne i bunden.
Varia, 31. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
Varia, 31. januar 2019