1733/​1503

Kolossal vase af porcelæn dekoreret i farver med hof sceneri i kartoucher omgiver af blomster og design borter. Hanke i form af Fo-hunde og på vasens skuldre kravlende firben. Qing 19. årh. H. 92 cm.

Slitage og ridser. Tilføjet 16/8: brændingsfejl.

Varia, 17. august 2017

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

38.000 DKK

16 bud

(Autobud) 38.000 DKK
36.000 DKK
(Autobud) 34.000 DKK
32.000 DKK
30.000 DKK
29.000 DKK
28.000 DKK
27.000 DKK
26.000 DKK
(Autobud) 25.000 DKK
25.000 DKK
(Autobud) 24.000 DKK
23.000 DKK
(Autobud) 22.000 DKK
21.000 DKK
20.000 DKK