1733/1503
Kolossal vase af porcelæn dekoreret i farver med hof sceneri i kartoucher omgiver af blomster og design borter. Hanke i form af Fo-hunde og på vasens skuldre kravlende firben. Qing 19. årh. H. 92 cm.
Slitage og ridser. Tilføjet 16/8: brændingsfejl.
Varia, 17. august 2017
Vurdering
Hammerslag
16 bud