2427/560
Mario Marenco (f. 1933, d. 2019)
“Sapporo”. Sofagruppe af eg bestående af tre-personers sofa og et par lænestole betrukket med brunt skind. Udført hos Mobilgirgi, Italien. 1970'erne. L. 206. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering