2414/72
Samling Delft fliser af fajance, dekoreret i polykrome farver med fugle. 17.-18. årh. (24)
Afslag. Glasurafskalninger. Krakeleringer. Tre fliser restaureret. En med brændingsfejl med tyk kant nederst. Flere med mat glasur.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
37 bud