2417/122
Mindre tysk kommode af valnød og nødderod, svungen front med to skuffer, cabriole ben, dekoreret med påsatte bronzer. Brændestempel FF. Jost, Leipzig på bagsiden. Rokoko form. 20. årh. H. 75. B. 62. D. 43.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre skade i finéren under pladen. Nøgler medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag