2050/8723
To russisk lakæsker, hhv. rektangulær og kvadratisk, låg dekoreret med romantisk landskabsceneri og romantisk bysceneri. 20. årh.s anden halvdel. L. 18 og 6. (2).
Minimal aldersslitage, bl. a. enkelte ridser i bunder.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag