2050/​8723

To russisk lakæsker, hhv. rektangulær og kvadratisk, låg dekoreret med romantisk landskabsceneri og romantisk bysceneri. 20. årh.s anden halvdel. L. 18 og 6. (2).

Minimal aldersslitage, bl. a. enkelte ridser i bunder.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK