12138/84
Peter Holm (f. Ingerslev, Tiset Sogn 1884, d. Ringkøbing 1966)
Landskab. Sign. PH. Olie på lærred. Bagsiden svagt stemplet “Jyderne”. Blændrammemål 80×100. Uindrammet.
Mindre krakeleringer. Ingen ramme.
Kunst, antikviteter & design, 23. september 2021
Vurdering
Hammerslag