1747/​1501

Baccarat

Brevvægt af glas med “Semis de perles sur fond filigrané”. Sign. B 1848. Diam. 6,5 cm.s

Litteratur: Lignende afbildet i Jean-Louis Curtis: Baccarat, 1991. S. 181.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.

Varia, 23. november 2017

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

6.500 DKK
6.000 DKK