1747/1501
Brevvægt af glas med “Semis de perles sur fond filigrané”. Sign. B 1848. Diam. 6,5 cm.s
Litteratur: Lignende afbildet i Jean-Louis Curtis: Baccarat, 1991. S. 181.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.
Varia, 23. november 2017
Vurdering
Hammerslag