2124/312
To kinesiske thekander af porcelæn, dekorerede i farver og guld med kvinder i have, hanke af bast. 20. årh. H. 19. (2)
Fremstår med brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag