324/9
Piet Hein (f. 1905, d. 1996)
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)
“Superellipse”. Spisebord med hvidlakeret top, klemben af forkromet stål. Model B413. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2006. H. 70,5. L. 180. B. 120.
Dette katalognummer sælges på begæring af advokat, forsikringsselskab eller offentlig myndighed.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Tvangssalg, 5. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||