12031/​80

Ubekendt designer

Lænestol med stel af patineret bøg. Sæde og ryg betrukket med dybthæftet mønstret stof. H. 80.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og skrammer. Kraftig slitage på armlæn.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag