12031/80
Ubekendt designer
Lænestol med stel af patineret bøg. Sæde og ryg betrukket med dybthæftet mønstret stof. H. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og skrammer. Kraftig slitage på armlæn.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag