2040/941
Ubekendt design
Gyngestol med stel af forkromet stål, udspændt med kanvas. Løse hynder betrukket med lilla stof. Armlæn og stropper til nakkepude af sort kernelæder.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skindstropper med overfladiske krakeleringer.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag