2040/​941

Ubekendt design

Gyngestol med stel af forkromet stål, udspændt med kanvas. Løse hynder betrukket med lilla stof. Armlæn og stropper til nakkepude af sort kernelæder.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skindstropper med overfladiske krakeleringer.

Moderne kunst og design, 29. september 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK