2131/​6

Et par store fransk kandelabre af forgyldt bronze. Rokoko form, 19. årh. H. 56. Diam. ca. 30. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

15.000–25.000 kr

Hammerslag

19.000 kr

17 bud

19.000 kr
18.500 kr
(Autobud) 18.000 kr
18.000 kr
17.000 kr
(Autobud) 16.500 kr
16.000 kr
15.500 kr
(Autobud) 15.000 kr
14.500 kr
(Autobud) 13.000 kr
12.500 kr
12.000 kr
11.500 kr
(Autobud) 11.000 kr
11.000 kr
10.500 kr