2140/​901

Dansk møbeldesign

Sminkestol med stel af mørkbejdset træ betrukket med hvidt imiteret lammeskind. 1960'erne.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 5. oktober 2021

Kategori
Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt