2140/901
Dansk møbeldesign
Sminkestol med stel af mørkbejdset træ betrukket med hvidt imiteret lammeskind. 1960'erne.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt