1912/9000
Svensk bakkebord af hvidmalet træ, Gefle plade af fajance. Sign. Frost, 1946. 20. årh. H. 66. L. 72. B. 50.
Brugsslitage. Plade med mindre krakkeleringer.
Selected, 18. marts 2019
Vurdering
Hammerslag