893/​851

Antoni Tapies (f. Barcelona 1923, d. sst. 2012)

“Le Grand Grise”, 1968. Sign. Tapies, 22/75. Udgivet af Maeght Editeur, Paris. Trykt hos Arte, A. Maeght, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 153×104.

Litteratur: Galfetti 159.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag