Antoni Tapies (f. Barcelona 1923, d. sst. 2012)
“Le Grand Grise”, 1968. Sign. Tapies, 22/75. Udgivet af Maeght Editeur, Paris. Trykt hos Arte, A. Maeght, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 153×104.
Litteratur: Galfetti 159.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020