12003/62
D.F.D.S. Rejseplakat. Tegnet af Aage Rasmussen 1952. Tryksign. Litografisk tryk i farver. Bladstørrelse 100×62. Uindrammet.
Revne øverst i plakaten, samt lille revne nederst, ellers pæn stand.
Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020
Vurdering
Hammerslag