2416/7560
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Naiv opstilling”. Sign. Kvium 95, 140/650. Trykt hos Edition Copenhagen. Litografi i farver. Bladstørrelse 70×50.
Litteratur: Michael Kvium. Det trykgrafiske værk 1979–2006, EC 054.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Grafik og editioner, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag