2248/2016
Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Constellation, ref. 168.010. Kronometer certificeret mekanisk værk med automatisk optræk og dato. Lys skive med forgyldte visere og timemarkører. Senere flexlænke af forgyldt metal. Urets diam. 34 mm. 1967.
Værk nr. 25362731.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser på glas og urkasse. Mindre rust/fugtpletter i værk. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 30. november 2022
Vurdering
Hammerslag