2433/92
Barokbord af egetræ, sarg med skuffe, balusterformede stammer hvorimellem sprosser. Prydet med årstal 1790. 18. årh. H. 7. B. 90. L. 136.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering