1908/588
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
Udstillingsplakat fra Kunsthallen Brandts Klædefabrik 1990. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 65×49.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag