2434/​1176

Torben Hardenberg (f. Frederiksberg 1949)

Ametysthalskæde af sterlingsølv prydet med tre facetslebne ametyster samt en cabochonslebet ametyst. Stemplet Hardenberg. Vægt ca. 68 g. L. ca. 68 cm.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Smykker og Fashion, 21. august 2024

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag