2109/277
Fransk urgarniture af forgyldt bronze med plaketter af porcelæn dekoreret i blåt og guld i Sevre maner, bestående af et kaminur med skive af hvid emalje og et par stager. 19. årh.s slutning. H. 28. B. 32. D. 12. (3)
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud