1323/10
Et sæt på fire danske stole af mahogni, heraf to med armlæn, indlagt med vifte af lyst træ. Empire form, 19. årh.s slutning. (4)
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 3. juni 2013
Vurdering
Hammerslag