2420/707
Kirsten Kjær (f. Vester Torup v. Fjerritslev 1893, d. Frøstrup 1985)
Portræt. Sign. Kirsten; sign. og betegnet på bagsiden “Malt på Island 1957”. Akryl på lærred. 36×29.
Lærredet er dubleret. Afskalninger og lille hul.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
33 bud