2116/707
Cylindrisk vase af blåglaseret lertøj. Sign. HAK, ST. Udført hos Kähler. H. 20,6. Diam. 12.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag