2427/​50

Russisk ikon forestillende Kristus. Tempera på træ. 19. årh.s slutning. 31×26.

Ridser og mærker. Restaureret. Afslag på kanter. Revne i træet.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

859160 1.000 DKK