2039/322
Karaffel af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, forgyldt prop i form af knælende kvinde. Sign. monogram, Bing & Grøndahl, 1132. H. 30.
Indvendig hårrevne ved øvre rand. Prop med afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag