2039/​322

Ingeborg Skrydstrup

Karaffel af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, forgyldt prop i form af knælende kvinde. Sign. monogram, Bing & Grøndahl, 1132. H. 30.

Indvendig hårrevne ved øvre rand. Prop med afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag