2132/37
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Italienske vaskekoner ved en fontæne. Sign. P. Mønsted Siracusa 85. Olie på lærred. 40×28.
Afskalninger. Mindre krakeleringer. Behov for rensning og let opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag