2024/727
Gundorph Albertus (f. Hillerød 1887, d. 1969)
“Mitra”. Bestikdele af rustfrit stål. Udført og stemplet hos Georg Jensen. (21)
Bestående af: 8 fiskeknive, 9 fiskegafler, 3 flaskeåbnere med kort skaft, 1 sildegaffel.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud