1739/862
Dansk design
Hejsependel med skærme af sortlakeret metal og opalglas med montering af messing. 1950–60'erne. Diam. 41.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag
21 bud