1417/​1665

Fransk vinbondeur af presset messingblik, rigt prydet med blomster og bladværk, hvidemaljeret urskive med romertal og arabertal, urværk med dato. Sign. Thomas á Moncontour. Ca. 1900. H. 153,5.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle, lodder og pendul medfølger. Trykket.

Varia, 24. april 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK