12125/74
Kristian Kongstad (f. København , d. Holte)
Komposition. Sign. monogram. “Micaelis 1812” - Napoleon-krigene i Rusland. Akvarel på papir monteret på karton. Bladmål 15×11,7. Uindrammet.
Fire tegnestifthuller i hjørnerne.
Kunst, antikviteter & design, 24. juni 2021
Vurdering
Hammerslag