1502/214
Dansk barok dragkiste af delvist blåmalet fyrretræ. 18. årh.s sidste halvdel. H. 122. B. 112. D. 59.
Alle flader har oprindeligt været malet. To låse mangler i skufferne. Ingen nøgle. Ben antagelig senere.
Ældre malerier og møbler, 5. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
20 bud