1418/1598
Samling diverse sølv bestående af hammerslået skål, stage, flødekande, sættebakker mm. Danmark mm. 19.-20. årh. Vægt 1139 gr. (17)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte dele med graveringer.
Varia, 1. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
21 bud