2104/611
Marc Chagall, efter (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“La Ruche et Montparnasse”. Usign. Litografisk udstilligsplakat i farver. Trykt hos Mourlot, Paris. Bladstørrelse 70×53.
Nogle mindre håndteringsmærker. Monteret på karton. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag