2104/​611

Marc Chagall, efter (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

“La Ruche et Montparnasse”. Usign. Litografisk udstilligsplakat i farver. Trykt hos Mourlot, Paris. Bladstørrelse 70×53.

Nogle mindre håndteringsmærker. Monteret på karton. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 26. januar 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag