1312/1661
Mole Genève damelommeur af guld, kapsel prydet med translucid emalje prydet med hund, blomster og druer, hvidemaljeret urskive med romertal. Støvkapsel signeret Mole Genève Cylindre Huit Rubis. 19. årh. Diam. 39 mm. Etui medfølger.
Fungerer. Istandsat af urmager. Enkelte krakeleringer på urskive. Optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 21. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
30 bud