2103/610
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition. Sign. Per 1–12-95. Med dedikation. Tusch på papir. Bladstørrelse 16×23.
Proveniens: Erik Fischer. Kunsthistoriker og tidl. overinspektør ved Den Kongelige Kobberstiksamling.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag