1415/704
Lågskål af delvis forgyldt bronze med kanneleret korpus. Stemplet Tinos Bronce, Made in Denmark. H. 14. Diam. 17,5.
Almindelig brugspatina. Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 8. april 2014
Vurdering
Hammerslag