2022/183
Thangka med “Livets hjul”, dekoreret i farver på lærred. Mantra på bagside. 20. årh. Billedfelt 46×38 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud