1341/193
To engelske barnestole af mørkfarvet træ, hhv. gyngestol og Windsor stol. 20. årh.s slutning. (2)
Gyngestol med brækket sprosse. Desuden almindelig brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 7. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag