2248/877
Dansk design
Lysekrone med stel af messing, otte arme med skærme af opalglas. Udført hos Fog & Mørup. 1930–40'erne. H. 71. Diam. 62.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 29. november 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
12 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||