1643/112
Barok skrin af bemalet træ, front og opklappelig top med fyldninger, herunder rum og læddike. 18. årh. H. 32. B. 54. D. 45.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Senere bemaling. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag